Dimeco

Aplikacje RozwiązaniaKontakt
Frydrychów 7/2, 48-370 Paczków
+48 77 433 94 45
+48 606 200 267

Grupa Dimeco

DIMECO to rodzinna firma założona na początku 1957 roku, Dimeco jest obecnie jednym ze światowych liderów w produkcji linii do rozwijania i obróbki blachy z kręgu.

Georges Jeanney, założyciel bardzo szybko zrozumiał potrzeby światowego rynku, i nadał firmie początek eksportu, który obecnie jest na poziomie 75% produkcji. Rozwój firmy oraz wzrost procesu rozwijania z kręgu nastąpił w roku 1962 po wybudowaniu nowego zakładu produkcyjnego w okolicach Besançon, stolicy francuskiego Stamping biznesu.

Osiągając aktualnie 8000 m2, Dimeco jest nowoczesną fabryką zarządzaną w ekonomicznym  procesie technologicznym w celu uzyskania najlepszych wyników produkcji z wysoce wykwalifikowanym  personelem.

W dbałości o ochronę  środowiska naturalnego, od 2009 roku, dach fabryki został pokryty panelami fotowoltaicznymi produkującymi ponad 110 000 KW rocznie.

Po śmierci założyciela Georgesa Janney w 2009 roku, zarządzanie firmą przejęła córka Christine Janney, która kontynuuje z wielkim zaangażowaniem politykę firmy rozwijając działalność na światowym rynku.

 • Francuska centrala pionu inżynieryjnego produkuje linie do podawania taśmy z kręgu używane na całym świecie, linie do cięcia kręgu a także linie elastyczne (Linia do wykrawania z kręgu i LINACUT czyli rozwijanie i wypalanie laserowe on-line), urządzenia do kontroli i bezpieczeństwa, szybkiej wymiany oprzyrządowania w prasach. Wózki transportujące narzędzia oraz kręgi stalowe.
 • Oddział w Hiszpanii znajduje się w nowo postawionej fabryce miejscowości Ovartzun (w pobliżu San Sebastian), gdzie są produkowane wysokiej jakości elastyczne prasy mechaniczne oraz linie profilujące.
 • Zakład produkcyjny Venture DKMFS w Pune (Indie), produkujący linie do podawania i rozwijania taśmy z kręgu przeznaczonych na rynek Indyjski i Azjatycki.

Dział Rozwoju Dimeco projektuje wszystkie maszyny, urządzenia dla inżynierii mechanicznej oraz oprogramowania co pozwala na dostosowanie produktu do potrzeb rynku oraz indywidualne podejście do potrzeb klienta.

Zatrudniamy około 100 osób w Pirey (Francja), 35 w Oyartzun (Hiszpania), 26 w MIB HYDRO oraz 8 w Pune (Indie).

Słowo od właściciela

Moim celem dla Dimeco jest wyraźny wzrost wartości obrotów oraz perspektywa światowego  udziału  w rynku. Zwiększamy naszą obecność w świecie, rozwijając naszą sieć przedstawicieli, reorganizując istniejące sieci i finalizując oddział w USA, zapewniając w rezutacie jednocześnie rozwiązania dla kolejnych miejsc na świecie. Zapewniamy jasne rozwiązania, świadcząc jednocześnie usługi serwisowe w każdym miejscu na świecie.

Strategia firmy opiera się wyłącznie na zadowoleniu klienta, dlatego dokładamy wszelkich starań aby stale doskonalić jakość naszych produktów oraz obsługę klienta.

Pięknem rodzinnej firmy jak Dimeco jest fakt, że możemy osiągnąć naszą strategię zachowując równowagę w wahaniach gospodarki rynkowej.

120 osób w 3 miejscach

Besançon – Francja 8000 M2

Oyartzun – Hiszpania 5000 m2

Pune – Indie 1000 m2

Historia firmy

 • 1957 – Założenie SARL A. CHANARD ET ° C oferując rozwiązania dla branży narzędziowej (SMED) działalności Besançon.
 • 1967 – Założenie Dimeco Alipresse rozwoju prasy przewodzie zasilającym.
 • 1973 – Budowa zakładu Pirey, na Alipresse (dzisiejsza powierzchnia wynosi 8000 mkw).
 • 1975 – Pierwsze międzynarodowe targi EMO Paris
 • 1988 – Założenie DIMECO Hiszpania Diseno Mecanica Y Construccion.
 • 1998 – Nabycie spółki MIB HYDRO (producent pras hydraulicznych).
 • 2004 – Otwarcie biura sprzedaży w Moskwie
 • 2009 – Christine Jeanney zostaje właścicielem Dimeco.
 • 2011 – Otwarcie joint venture Dimeco-Kirpekar Rozwiązania do obróbki plastycznej Pvt. Ltd. w Pune (Indie)
 • 2015 – Rozpoczęcie współpracy z Ventor w Polsce, tym samym rozpoczęcie realnej sprzedaży oraz serwisu swoich urządzeń.