Aktualności

17/03/17

Prasy serwo-mechaniczne. Technologiczne i ekonomiczne zalety

Uznanie, że jedynym atutem serwopras jest wydajność nie jest dobrym argumentem na rzecz rozwoju i wprowadzania tej technologi. 

W dzisiejszych czasach, gdy współczynnik wykorzystania parku maszynowego są niskie, ten argument można łatwo podważyć. Taki właśnie był przekaz SEYI podczas ostatniej imprezy targowej EuroBlech, której prezentacja koncentrowała się wokół zalet technologii w kategoriach jakości detali obrabianych i możliwościach związanych z prowadzeniem działalności.

 

Pierwszy prezentowany przykład dotyczył bardzo prostego zadania (gięcia płyty z płaskim dnem), z użyciem stali o wysokiej wartości granicy sprężystości.

Jednak największe zalety dla posiadach tego typu pras to możliwość zdobywania nowych rynków oraz rozwój konstrukcji detali przez łączenie nie dających się do tej pory pogodzić technologi procesu produkcyjnego. Dlatego bezpośrednie korzyści związane z istniejącymi narzędziami stanowią zaledwie niewielki dodatek w stsosunku do szeregu możliwości, jakie otwierają się w przypadku pras z napędem “direct drive” pozwala wyeliminować zjawisko powrotu elastycznego, który w celu uzyskania prawidłowych detali wymaga tworzenia specjalnych narzędzi. W tym przypadku największe korzyści będą dotyczyć technicznego rozwoju narzędzia oraz bardziej ogólnie skrócenia czasu wprowadzenia produktu na rynek, co w dzisiejszych czasach stanowi najważniejsze kryterium.

 

Inny przykład zaprezentowany z tą samą maszyną dotyczył cięcia precyzyjnego – operacji, której wykonanie z użyciem prasy mechanicznej jest nie do wyobrażenia. Jeśli dodać do tego, że maszyny z napędem bezpośrednim “direct drive” oferują możliwość tłoczenia głębokiego (jak w przypadku prasy hydraulicznej) o wyższym poziomie jakości musimy przyznać, że technologiczne zalety tych pras są nawet bardziej interesujące niż aspekty ekonomiczne, mimo tego, że i te ostatnie są znaczące (30 do 40% mniejsza częstotliwość ostrzenia narzędzi – naprawy, krótsze czasy cyklu, lepsza wydajność energetyczna).

Więcej o naszej ofercie pras serwo mechanicznych dowiesz się tutaj.

W razie jakichkolwiek pytań, jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem telefonu: +48 77 433 9445 oraz komórkowym +48 660 200 267

Lub poprzez formularz kontaktowy, poniżej:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

 

Udostępnij:Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Aktualności , , , , ,