Cięcie i spawanie laserem w jednej maszynie #spawanieLaserowe | VENTOR kompleksowe rozwiązania do plastycznej obróbki blachy.
21/03/20

Cięcie i spawanie laserem w jednej maszynie #spawanieLaserowe

#spawanielaserowe
Cięcie i spawanie laserem w jednej maszynie i do tego w jednym mocowaniu to najbardziej innowacyjne rozwiązanie dostępne dzisiaj na rynku w Polsce.

Nasz wieloletni partner w dziedzinie spawania laserowego, firma WEIL Technology oferuje sekwencyjną maszynę laserową o nazwie CutFusion, która jest w stanie wytwarzać złożone wyroby bez potrzeby przenoszenia obrabianego przedmiotu z jednej maszyny do drugiej. Po zaciśnięciu elementów w uchwycie ich pozycja jest znana przez cały czas podczas procesu produkcyjnego, umożliwiając sekwencyjne cięcie laserowe, manipulowanie częściami i spawanie laserowe bez interwencji operatora przy użyciu precyzyjnych głowic opartych o stabilną konstrukcję jezdną wykorzystującą silniki liniowe.

Laser najpierw wycina otwory, elementy i kontury blachy, wytłoczek i rur. Następnie poszczególne łączone elementy są automatycznie pozycjonowane za pomocą wbudowanych manipulatorów. Wiele elementów jest sczepiane punktowo, a następnie spoiną właściwą, w celu wytworzenia produktu. Ponieważ procesy te zachodzą, gdy obrabiany przedmiot jest zamocowany w tym samym uchwycie, eliminuje się potrzebę „uczenia” maszyny.

System można skonfigurować z maksymalnie trzema głowicami laserowymi w dowolnej kombinacji – na przykład jedną głowicą tnącą i dwiema głowicami spawalniczymi. Obejmuje również systemy podawania detalu a także, jeśli jest potrzeba – roboty podające.

Szybka wymiana palet narzędziowych, pneumatyki i linii chłodzenia pozwala użytkownikowi łatwo zmieniać produkty (specjalne narzędzia paletowe) i maksymalizować wykorzystanie maszyny. Standardowy wolumetryczny zakres roboczy każdej palety narzędziowej wynosi 1000 na 500 na 300 mm, co zapewnia wystarczającą przestrzeń dla wielu operacji na każdym detalu.

Sam proces cięcia i spawania jest bardzo precyzyjny, dzięki zastosowaniu systemu bramowego zamiast robotów. Dodatkowo wykorzystując silniki liniowe, jesteśmy w stanie ciąć i spawać precyzyjniej jak na systemach, które są oparte na robotach (te mają większe tolerancje).

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Polska wschodnia – Grzegorz Sirko +48 735 980 759

Polska zachodnia – Jacek Chwist +48 606 680 770

Republika Czeska i Słowacja – Przemysław Kamiński +48 606 200 267

Kontakt z biurem: +48774339445 lub mailowo: info@ventor.pl


Zachęcamy państwa również do kontaktu z nami poprzez czat oraz wideorozmowy dostępne bezpośrednio u nas na stronie, dzięki nim możecie już teraz otrzymać odpowiedź na wszystkie pytania. Zachęcamy do tej formy komunikacji.Artykuł ukazał się w THEfabricator – skąd został pobrany i przetłumaczony.


Cięcie i spawanie laserem w jednej maszynie, w jednym mocowaniu. To teraz możliwe.

Udostępnij:Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
Aktualności , , , , , , , , , , , , , ,