Konferencja "Optymalizacja procesu i nowe technologie" | VENTOR kompleksowe rozwiązania do plastycznej obróbki blachy.
01/06/21

Konferencja “Optymalizacja procesu i nowe technologie”

Wraz z portalem APS firma VENTOR zaprasza do wzięcia udziału w specjalistycznym, zamkniętym spotkaniu, które dedykowane jest tłoczniom oraz firmom produkcyjnym z branży: maszynowej, automotive, AGD oraz pokrewnych. Wydarzenie odbędzie się 16 czerwca w  Concorida Design, Wyspa Słodowa 7 we Wrocławiu.

Konferencja „Optymalizacja procesu i nowe technologie” to szansa, aby wspólnie porozmawiać o wyzwaniach stojących przed firmami wytwórczymi, poznać najnowsze trendy, odpowiadające potrzebom rynku oraz dowiedzieć się, jak wykorzystanie technologii tłoczenia matali może wspomóc działanie przedsiębiorstwa.

Głównym tematem spotkania  będą najnowsze rozwiązania i metody tłoczenia blachy na przykładzie pras mechanicznych partnera firmy SIMPAC, o czym opowie JunYoung Park oraz Przemysław Kamiński z firmy VENTOR. 

Podczas wydarzenia wystąpią doświadczeni menagerowie i kompetentni eksperci którzy z praktycznego punktu widzenia poruszą zagadnienia takie jak:

  • Zastosowanie nowych materiałów i technologii w procesach produkcji tłoczonych elementów nadwozia samochodowego Wdrożenia metali lekkich (aluminium, magnezu),  tłoczenie blach ze stali DP, TRIP, sandwiczowych, hot stamping (hartowanie w procesie tłoczenia)
  • Efektywność nowoczesnej tłoczni. Wśród omawianych zagadnień: elektryczna jednostka gwintująca, system monitorujący zużycie sprężyn, systemy suwaków klinowych
  • Optymalizacja procesu wymiany przyrządów
  • Różnice pomiędzy prasą serwo-mechaniczną, a prasą serwo z napędem bezpośrednim
  • Perspektywy dla branży baterii do pojazdów elektrycznych i informacje na temat części tłoczonych
  • Automatyzacja podczas konstruowania tłoczników w NX PROGRESSIVE DIE. Dzięki swojej strukturze prowadzi konstruktora przez wszystkie etapy konstrukcyjne. Automatyzuje wiele prac konstrukcyjnych i pozwala na szybką weryfikację narzędzia

Obecny czas to okres, w którym dynamicznie następuje cyfryzacja przedsiębiorstw. Skuteczny system do zarządzania to już nie tylko planowanie, monitorowanie i rozliczanie produkcji, ale również zaawansowane narzędzia z pogranicza robotyzacji, sztucznej inteligencji i automatyzacji. Wszystkie te składowe, odpowiednio dobrane i skonfigurowane, mogą przyczynić się do sukcesu firmy produkcyjnej na rynku i utrzymania przewagi konkurencyjnej w trudnej branży na czym właśnie nam zależy. Dlatego serdecznie zapraszamy do jedynej takiej w Polsce konferencji poświęconej tej tematyce.

Udostępnij:Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
Aktualności , , , , , , , , , , , , , , , ,