Dlaczego warto poświęcić nam jeden dzień? - Seminarium „Nowe Technologie w Obróbce Blachy” | VENTOR kompleksowe rozwiązania do plastycznej obróbki blachy.

Aktualności

12/12/19

Dlaczego warto poświęcić nam jeden dzień? – Seminarium „Nowe Technologie w Obróbce Blachy”

W dniach 19 i 20 Listopada firma VENTOR wraz ze swoim zespołem i międzynarodowymi partnerami zaproponowała Państwu bardzo kameralne spotkania w Rzeszowie i Wrocławiu, podczas których w formie seminarium przybliżyła słuchaczom wiedzę dotyczącą przekroju swojej działalności, czyli możliwości jakie dają proponowane przez firmę rozwiązania do obróbki blachy Państwa zakładom produkcyjnym.

Oznacza to, że pierwsza edycja seminarium “Nowe Technologie w Obróbce Blachy” przeszła do historii.

Już dawno zidentyfikowaliśmy potrzebę rynku na właśnie taką formę spotkania. Jeden dzień. Bardzo merytorycznie, otwarcie, w koleżeńskiej atmosferze, w formie prezentacji z elementami otwartej dyskusji, rozmową z Państwem, wspólnym identyfikowaniem możliwości podniesienia jakości, produktywności przy jednoczesnym obniżaniu i kontrolowaniu kosztów produkcji.

Do Państwa dyspozycji byli partnerzy firmy VENTOR:

DIMECO – od 60 lat dostawca linii podających i kompleksowych linii produkcyjnych z kręgu blachy.

Podczas seminarium, kolega Francois Meillet, Business Development Manager DIMECO rozmawiał z gośćmi o:

  • trendach w produkcji z kręgu blachy
  • przedstawił linie produkcyjne z modułami do wykrawania, walcowania, cięcia i profilowania FLEXILINES
  • przedyskutował możliwe konfiguracje linii podających
  • przedstawił zalety aplikacji do szybkiej wymiany narzędzi ROTOBLOC oraz systemy logistyki około-produkcyjnej kręgów blachy i narzędzi QUICKCOIL

Ciekawostką byłą prezentacja linii cięcia laserem z kręgu w Polsce – jedynego na świecie opatentowanego przez DIMECO systemu cięcia laserem z kręgu bez zatrzymywania podawania taśmy.


WEIL TECHNOLOGY – od ponad 20 lat dostawca wyspecjalizowanych aplikacji spawania laserowego

Remigiusz Hermann z WEIL TECHNOLOGY przestawił w perspektywie rynków Automotive, HVAC, White Goods:

  • inteligentne rozwiązania produkcyjne do cięcia laserowego i spawania laserowego
  • elastyczne koncepcje automatyzacji produkcji rur krótkich
  • aplikacje do cięcia i spawania laserem w jednym mocowaniu bez użycia robotów

COPREN ENGINEERING – 30 letnie doświadczenie w branży tłoczenia – dostawca transferów do pras.

Fabrizio Perego, właściciel firmy COPREN ENGINEERING opowiedział o zaletach implementacji systemów automatyzacji produkcji pras tj.:

  • transferach do automatyzacji procesu przenoszenia detali między prasami w ciągu
  • aplikacjach załadunku i rozładunku detali w prasach
  • premierowo w Polsce – o transferach do pras opartych na silnikach liniowych

Podczas sesji we Wrocławiu, gościnnie wystąpił kolega Nicola Giorgi z GIGANT Industries Group – producenta pras hydraulicznych i opowiedział o możliwościach jakie daje implementacja rozwiązań GIGANT w procesie tłoczenia.

 

Po sesji plenarnej, podczas której nawiązały się bardzo ciekawe dyskusje, a aktywność naszych słuchaczy i ilość pytań do każdego z prelegentów przerosła oczekiwania nastąpiła sesja indywidualnych Q&A.

W czasie spotkań indywidualnych, każdy z partnerów indywidualnie analizował wyzwania, z jakimi nasi goście postanowili odwiedzić seminarium – możemy śmiało stwierdzić, że nikt nie wyjechał ze spotkania bez odpowiedzi.

Pierwszą edycję seminarium „Nowe Technologie w Obróbce Blachy” możemy uznać za sukces. Spotkanie pokazało, że to bardzo dobra forma spotkania – tutaj firma VENTOR pragnie bardzo podziękować gościom, którzy postanowili poświęcić jeden dzień na spotkanie z nami – ich reakcje podczas i na koniec seminarium były bardzo pozytywne.

Każdy z uczestników miał okazję pozyskać wiedzę o możliwościach jakie dają aplikacje czy też maszyny naszych partnerów w produkcji oraz porozmawiać w bardzo przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze o tym, jak dane rozwiązania mogą realnie poprawić wyniki jego produkcji.


Nie osiadamy na laurach – już dziś zapraszamy na kolejną edycję seminarium „Nowe Technologie w Obróbce Blachy” już na przełomie Stycznia i Lutego – tym razem w Poznaniu i Szczecinie.


Wkrótce na stronie www.ventor.pl udostępniona zostanie dedykowana zakładka z programem i formularzem rejestracji na spotkania.

Dziękujemy i do zobaczenia.

Filmy:

VENTOR – https://www.youtube.com/channel/UCRxAAJCpjR26zBDC8Elcu0A/videos

COPREN – https://youtu.be/eb5CX2v74Tg

GIGANT – https://youtu.be/Goo2R8daYio

WEIL TECHNOLOGY – https://youtu.be/aHeo1PC3pe8

DIMECO – https://youtu.be/5G_9hPmOsyA

Udostępnij:Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
Aktualności , , , , , , , , ,