Spawanie laserowe w elastycznym urządzeniu. Cięcie i spawanie WEIL
14/09/18

Spawanie laserowe w elastycznym urządzeniu. Cięcie i spawanie laserowe w jednym

Spawanie laserowe, niezwykle wydajne, w uniwersalnych celach spawania i cięcia laserem. Możliwość spawania laserem, laserem z drutem w jednym urządzeniu👌👌

Chwytak w maszynie obraca się z wstępnie uformowanym w prasie elementem do przyrządu mocującego, pobiera z magazynków przygotowaną pokrywę, a wiązka laserowa łączy razem obie części. Równocześnie laser na sąsiedniej stacji wycina serię segmentów blachy, chwytak umieszcza te segmenty jeden po drugim we wcześniej zespawanym elemencie. Po kilkunastu powtarzających się operacjach cięcia, transportu i spawania manipulator umieszcza gotowy zespół arkuszy blachy na taśmie wyładowczej, podczas gdy w innym miejscu proces rozpoczął się już ponownie. Pracownik sprawdza tylko magazynki oraz podawanie i wyładunek elementów, a FLC 1002 nieprzerwanie realizuje przygotowany program. Krótkie spojrzenie na monitor kontrolny potwierdza: produkcja w toku, wydajność do czterech elementów na minutę 😀❗️📈

#FLC 1002 to cela laserowa, która może wykonywać cięcia laserowe i procesy spawalnicze (w jednym mocowaniu = proces CutFusion). Transport pomiędzy poszczególnymi etapami pracy odbywa się za pomocą wewnętrznego systemu automatyzacji (osie transportowe, manipulatory). Dowolne pożądane położenie elementu jest pozycjonowane laserowo we współpracy pomiędzy systemami optycznymi, przyrządami mocującymi i osiami automatyki.

Wady i zalety spawania laserowego

Cięcie i spawanie części samochodowych w jednej maszynie i wszystko to za pomocą lasera

Prawdziwą zaletą tego typu systemu jest to, że wszystkie elementy mogą być w pełni obrabiane w jednym mocowaniu, ponieważ FLC 1002 jest skonstruowana w sposób pozwalający na wykonywanie operacji cięcia i spawania w pozycji wymuszonej. Efektem jest maksymalna precyzja i odtwarzalność. Celem innowacji jest udoskonalenie procesów produkcyjnych (eliminacja czasów transportu poprzez połączenie sekwencji roboczych), poprawa jakości elementów oraz zauważalne oszczędności kosztów dzięki wykorzystaniu technologii laserowej.

Cięcie i spawanie laserowe w jednej maszynie

Cięcie i spawanie laserowe

Przyrządy mocujące i programowanie są dostosowane do odpowiednich elementów. We współpracy z klientem dostosowujemy poszczególne przyrządy zmieniające i przygotowujemy programy obróbkowe. W produkcji do zadań klienta należy przeprowadzenie dokładnej regulacji, którą wykonuje się po zainstalowaniu przyrządów i po uruchomieniu programu. Po wykonaniu tych czynności można rozpocząć produkcję. W przypadku FLC 1002 możliwe są także inne urządzenia i programy klienta.

 

Jeśli zainteresował Cię to rozwiązanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej, tutaj link do KARTy PRODUKTu

Więcej informacji możesz uzyskać od naszego specjalisty w tej dziedzinie pod numerem telefonu: +48606200267 - Przemysław.Do usłyszenia!

Udostępnij:Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
Aktualności , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,