ODWIJAKI | rozwijaki z kręgu stali od DIMECO | Ventor obróbka stali

Kontakt

Frydrychów 7/2, 48-370 Paczków
+48 77 433 94 45
+48 606 200 267
Ogólne informacje

Odwijaki do blachy.

DIMECO oferuje pełną gamę odwijaków do kręgów taśm stalowych od 50 kg do 25 ton. Zakres szerokości wynosi od 10 mm do 2000 mm. Dopuszczalna średnica cewki może wynosić do 2100 mm w największych modelach.

Żywotność odwijaków.

Trwałość trzpieni DIMECO jest powszechnie uznawana za najlepszą z tych dostępnych na rynku. Składają się z części wykonanych z odlewów. Wytyczne są dostarczane przez łożyska zaprojektowane na ponad 15 lat pracy ciągłej. Dla ładunków poniżej 3 ton używamy uszczelnionych łożysk kulkowych. Powyżej tej wartości preferowane są łożyska wałeczkowe. Konstrukcja 3-szczękowa DIMECO umożliwia ładowanie cewki za pomocą zawiesia lub haka. Ułatwia usuwanie taśmy i operację wiązania. Każda ze szczęk jest wyposażona w liniał umożliwiający łatwe centrowanie cewki na trzpieniu. Rozszerzenie trzpienia może być ręczne lub hydrauliczne.

Rozpęczanie typu LINK.

W przypadku odwijaków o masie do 6,5 t wybrano kinematykę rozprężną typu link-luz. Brak luzów pozwala na bardzo precyzyjne wydłużenie cewki (taśmy stalowej) we wszystkich okolicznościach. W przypadku ciężkich odwijarek tradycyjna kinematyka zostaje zastąpiona przez zwymiarowany mechanizmy rampowe. Szczęki są następnie obrabiane maszynowo w postaci grzebienia, aby zapobiec odwijaniu końca palca.

Właściwe wykończenie

Konserwacja jest zredukowana do minimum. Kruche elementy (elektryczne, pneumatyczne i hydrauliczne) znajdują się wewnątrz podstawy dla lepszej ochrony. Ruchy są obsługiwane przez solidny i ergonomiczny pilot zdalnego sterowania. Nasze odwijaki pozwalają na odwijanie cewki od spodu, od góry, od tyłu, a nawet bez pętli.

Pojedyncze odwijaki.

8 maszyn obejmuje zakres cewek od 50 kg do 25 ton. W zależności od rodzaju pofalowanego materiału i rozplanowania linii, rozwijacz może być wyposażony w pneumatyczny hamulec bezpieczeństwa lub napęd do obracania trzpienia. Napęd jest następnie napędzany silnikiem hydraulicznym lub silnikiem asynchronicznym sterowanym przez przetwornik częstotliwości. Znacznie pomaga to w wprowadzeniu i cofnięciu taśmy.

Odwijaki dla kilku kręgów.

Ta wersja jest niezbędna do szybkiego przełączania produkcji. Pozwala na zmianę cewki przy pełnym bezpieczeństwie, gdy linia jest nadal uruchomiona. Nasza oferta 6 podwójnych dekoilerów obejmuje zakres cewek od 50 kg do 6500 kg. Obrót wieży może być ręczny lub hydrauliczny. Odwijaki do 3, 4 lub 6 cewek mogą być również oferowane jako konstrukcje specjalne.

Odwijaki horyzontalne.

Zastosowane do cewek o masie do 1800 kg i maksymalnej średnicy 1300 mm, nadają się szczególnie do zwijania cienkich pasków i delikatnych materiałów. Paleta obciążona kilkoma ustawionymi w stos wąskimi cewkami może być zainstalowana bezpośrednio na odwijaku.

System połączony: Odwijak i podajniko-prostowarka na jednej platformie.

Przy standardowej wydajności ograniczonej do 5000 kg, łączy w jednej ramie funkcję rozwijania i prostowania taśmy. Można go łatwo przenieść z jednej prasy na drugą. Prosty i ekonomiczny produkt doskonale nadaje się do odwijania grubych i wąskich pasków, stosowanych na przykład na liniach o drobnych ziarnach.

Zawsze słuchając swoich klientów, firma DIMECO opracowała szeroką gamę akcesoriów zaprojektowanych w celu poprawy wydajności i elastyczności linii oraz bezpieczeństwa operatorów.

Dla wszystkich materiałów.

Odwijaki DIMECO można wyposażyć w urządzenia odpowiednie do pracy z metalami o wysokiej granicy plastyczności lub odklejaniem delikatnych materiałów (wstępnie polakierowane, miedziane, polerowane aluminium …).

Utrzymanie bezpieczeństwa

Utrzymywanie cewki pod napięciem podczas startu odwijania, wprowadzania taśmy i operacji wiązania jest niezbędne dla bezpieczeństwa personelu obsługującego.
Aby zapewnić tę istotną funkcję w przypadku pasków taśmy o grubości przekraczającej 3 mm, firma DIMECO oferuje szeroki zakres ramion bezpieczeństwa: ramion pneumatycznych (BP) lub hydraulicznych (BPH), napędzanych silnikiem ramion rolek.
W przypadku podwójnych odwijających należy zamontować ramię nacisku na każdym trzpieniu, aby umożliwić zmianę cewki podczas pracy linii. W przypadku taśmy o dużej grubości lub taśmy o wysokiej granicy plastyczności działanie ramienia dociskowego należy uzupełnić o 2 dodatkowe ramiona dociskowe (BAF) umieszczone pod kątem 120 °. Boczne wsporniki cewek (GLAT) pozwalają uniknąć przypadkowego odwijania taśmy, ułatwiają wprowadzanie taśmy do prostownicy i przyczyniają się do łatwego odwijania taśmy.
W modelach podstawowych uchwyty są montowane i regulowane ręcznie na szczękach trzpienia przez operatora. W przypadku cięższych modeli dekoilerów, stożkowe wzmocnione uchwyty cewki (GLI) są umieszczone na oddzielnej ramie. Odległość między wysuwanymi prowadnicami jest regulowana i ewentualnie programowalna.

 

 

 

Uproszczenie

Uproszczenie zadań operatorów.

Wszystkie odwijarki DIMECO można wyposażyć, bez prac inżynieryjnych, w cewkę (ETC) o sśrednicy 500 lub 700 mm. Kontrolowane przez cylinder hydrauliczny, ETC pozwala na łatwe wprowadzenie cewki na trzpień. Cewkę można łatwo i bezpiecznie załadować na urządzenie za pomocą wózka widłowego.
ETC można wyposażyć w rolki napędzane silnikiem (RXM), aby umożliwić tworzenie pętli w konfiguracji “tylnej pętli”.

Opcja ruchomego urządzenia (TSR) w połączeniu ze stałą windą cewki zapewnia operatorowi niespotykany komfort. Mobilny wózek stały ładuje cewkę tak daleko, jak wchodzi na trzpień. Rozwijak jest ustawiony w pozycji roboczej dzięki sterowaniu elektrycznemu. Chowane uchwyty cewek (GLI1) przechylają się, aby jak najdokładniej prowadzić cewkę. Poprzeczne położenie rozwijacza można również dostosować podczas produkcji, aby pomieścić, na przykład, słabe cewki nawinięte.
W konfiguracji (TSR), stały element ładujący może zostać zastąpiony przez system MULTICOIL składający się z kilku mobilnych wózków prostopadłych do trzpienia rozwijacza, przy czym każdy wózek otrzymuje cewkę. Operator ma dostępne cewki, których musi użyć podczas swojej zmiany roboczej.

Eksluzywna praca operatora: Tylko z wózkiem TILTMATIC
Cewki z cienkiej taśmy, dostarczane na płasko, można umieścić bezpośrednio na platformie urządzenia TILTMATIC®, które automatycznie zajmuje się przechylaniem i ładowaniem cewki na odwracaczu.
POPRAWA WYDAJNOŚCI
Konflikt PITSTOP® umożliwia wprowadzanie i cofanie taśmy bez ingerencji manualnej i oferuje automatyczne dostosowanie wszystkich parametrów maszyny podczas wybierania części z menu listy produkcyjnej.
W połączeniu z prostownikiem i podajnikiem DIMECO prędkość rozwijarki DIMECO jest automatycznie dostosowywana do prędkości tłoczenia i do prędkości zasilania.

Video
Zapytanie

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Udostępnij:Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail