Podajniki do podawania taśmy do prasy | DIMECO | VENTOR Podajniki

Kontakt

Frydrychów 7/2, 48-370 Paczków
+48 77 433 94 45
+48 606 200 267
Ogólne informacje

Podajniki do podawania taśmy do prasy.

Jakość mechaniczna podajnika i wydajność jego sterowania numerycznego będą miały duży wpływ na produktywność linii podającej do Państwa prasy.

Podajnik nie może w żadnych okolicznościach ograniczać wydajności linii podającej do prasy. Poprzez swoją dynamikę, dokładność i niezawodność, podajnik musi umożliwiać ruch taśmy w najkrótszym możliwym czasie, aby umożliwić osobie nastawiającej narzędzia maksymalny skok roboczy.

Przyspieszenie podajnika.

W większości zastosowań czas przesuwu paska zależy bardziej od przyspieszenia podajnika niż od jego maksymalnej prędkości. Dzięki optymalizacji kinematyki, podajniki DIMECO mogą osiągnąć akcelerację 25 m / s2 i maksymalną prędkość 200 m / min.
Zwolnienie rolki obsługiwane jest przez zawór elektromagnetyczny i specjalne cylindry pneumatyczne lub 2 siłowniki hydrauliczne sterowane za pomocą siłowników (DHS), które zapewniają prędkość obrotu do 300 obr./min. Można uzyskać do 1000 kopii na minutę z mechaniczną kontrolą uwalniania (DMR).

Takie poziomy wydajności można uzyskać tylko dzięki wyjątkowo starannej konstrukcji wszystkich elementów podajnika. Korpus steru, ruchoma część podajnika, składa się z konstrukcji żeliwnej wykonanej z wielką dokładnością. Jest on precyzyjnie prowadzony przez łożyska igiełkowe i kulkowe wzdłużne, montowane na 2 czopach. Skok zwolnienia jest ograniczony przez mechaniczny ogranicznik regulowany w zależności od grubości taśmy.
Ruch jest przekazywany do górnej rolki przez oryginalny łańcuch kinematyczny z 4 zębami. Odbijanie w przekładni jest bardzo małe, niezależnie od grubości metalu.

Rolki HI-Q.

Aby uzyskać najlepszą przyczepność i długą żywotność, wszystkie rolki na podajnikach DIMECO są hartowane, szlifowane w mikrometrach, a następnie utwardzane oraz chromowane przy 70 HRC. Na największych ruchach, dla lepszej dynamiki, walce są rurowe i wspierane przez rolki podtrzymujące.

Precyzja.

Wszystkie podajniki DIMECO są wyposażone w bezszczotkowe silniki o niskiej inercji i przekładnie o zredukowanym luzie. Dokładność posuwu będzie zatem określana głównie przez jakość pomiaru sygnału i sekwencji przetwarzania. Zastosowanie kompletnego pakietu elektronicznego (czujniki, silniki, sterowniki PLC) od tego samego producenta komponentów spośród światowych liderów zapewnia wyjątkową niezawodność i dokładność pozycjonowania (± 0,05 mm) 

Podajniki DIMECO mogą być wyposażone w opcję OMD odpowiednią do rozwijania delikatnych materiałów (wstępnie polakierowane, ocynkowane, miedziane, lustrzane, aluminiowe …).

Ochrona.

Na taśmie można zainstalować dodatkowe urządzenie do pomiaru posuwu, poniżej CRM / B lub powyżej CRM / T. Czujnik ten umożliwia monitorowanie poślizgu między pomiarem enkodera silnika zasilającego a faktycznym przejściem taśmy w czasie rzeczywistym.
W ten sposób można wykryć każde nieprawidłowe działanie narzędzia lub prasy, spowodować natychmiastowe zatrzymanie i zapobiec uszkodzeniu instalacji.

Montowanie do prasy.

Podajnik można zamocować do prasy za pomocą stałego wspornika montażowego, ręcznie regulowanego w wysokości RCH, uruchamianego silnikiem RMH-C lub na niezależnej ramie aktywowanej silnikiem RMH-S dla największego wyposażenia. Kontrola cyfrowa jest mózgiem linii podającej. Pozwala to zoptymalizować działanie różnych maszyn i komunikuje się z pozostałymi częściami linii podającej. Terminal jest głównym składnikiem interfejsu człowiek-maszyna.

Wybór sterowania będzie dokonywany zgodnie z rozmiarem, liczbą i złożonością różnych elementów linii cięcia (rozwijarki, prostownicy i innych peryferii). Uwzględniony zostanie również wymagany stopień automatyzacji i komunikacji oraz dostępny budżet klienta. Będziesz w stanie znaleźć system, który pasuje do twojej aplikacji spośród czterech kontrolerów.

Doświadczenie, które ciągle rozwijamy w procesach występujących w Twojej firmie, zawsze tam, gdzie produkcja zaczyna się w kręgu blachy. Systemy rozwijania blach z kręgu i podawania do pras to biznes, z którym rozpoczynaliśmy swoją przygodę już ponad 60 lat temu.

Dimeco dostarczy do twojej firmy: Rozwijak blach z kręgu, prostowarkę do blachy i podajnik do prasy.

Nasz dział rozwoju każdego dnia pracuje nad tym, aby nasze rozwiązania były innowacyjne oraz najlepsze na z dostępnych na rynku.

Nasz zakres działania:

  • Szerokość kręgu od 200 mm(8”) do 2000 mm (79 “)
  • Grubość materiału od 0.1 mm (4 thou) do 10 mm (0.4 in.)
  • Top materiału od miękiego aluminium do 1500 Mpa wysoko utwardzonych blach
  • Waga kręgu od 200 kg (440 Lbs) do 35 ton (77,000 Lbs)
  • Rozwijaki blachy, kombinacje 3 in 1, tak zwane krótkie linie podawania blachy, jak i wiele innych rozwiązań.

✅Długa linia podająca.

Najskuteczniejsze, najszybsze, używane przy delikatnych materiałach.
Prostowarka blachy  i podajnik do prasy są w tej linii zastosowane osobno, a pomiędzy nimi występuje zwisk, który jest kontrolowany przez nasz system kontroli pracy CNC. Podajnik i prasa mają możliwość pracy w maksymalnej prędkości z płynnym i ciągłym podawaniem blachy. Prędkość podawania przez podajnik jest sterowana przez oprogramowanie automatycznie.

✅Krótka linia podająca.

Jak zaoszczędzić przestrzeń. Najlepsze dla ciężkich materiałów. Operacja prostowania blachy i podawania jej do prasy w jednym kompaktowym rozwiązaniu.
Używamy rozwiązania z tylnym loopem. Dla specyficznych apliakcji, używamy servo napędów przy odwijaniu blachy z kręgu oraz przy podajniku do prasy.
Dzisiejszym wyzwaniem jest, uzyskanie krótkich serii przy jak najmniejszych kosztach.
Rozwiązanie dla procesu szybkiej wymiany kręgu blachy:

  • Podwójne i poczwórne odwijaki blachy
  • Zintegrowane systemy podawania kręgów blachy
  • Zautomatyzowane podawanie kręgów blachy
  • Automatyczne ładowanie i wózki do kręgów blachy
Sterowniki

Sterowanie podajnika DIMECO za pomocą ECODRIVE 2.

Zaprojektowany w oparciu o urządzenia BOSCH-REXROTH, jest to najprostsza opcja kontroli podajnika. Jest dostępny dla małych i średnich podajników. Opłacalne i łatwe do zaprogramowania, doskonale nadaje się do prostych aplikacji i “napiętych budżetów”. Jego wysoka wydajność umożliwia osiągnięcie prędkości 300 spm na minutę. ECODRIVE2 posiada podstawowe funkcje cyfrowego podajnika kontrolnego: programowanie skoku pracy, prędkości, przyspieszenia, mikroregulację długości posuwu, trybu pojedynczego skoku lub ciągłego podawania lub ręczną zaprogramowaną długość posuwu.
Prezentowany w szafce zawierającej wszystkie komponenty mocy i sterowania ma 4-wierszowy wyświetlacz alfanumeryczny.

Sterowanie podajnika DIMECO za pomocą OPTIMASTER®

OPTIMASTER® został zaprojektowany w ścisłej współpracy z zespołami projektowymi BOSCH-REXROTH, aby sprostać wymaganiom wielu firm zajmujących się pracą z prasami. Ergonomia, dokładność i wysokie wskaźniki to główne zalety OPTIMASTER®.

System OPTIMASTER® to kompaktowy zestaw, który łatwo wpasowuje się w środowisko pras. Składa się z biurka operatorskiego zamontowanego na rolkach z całym wyposażeniem elektrycznym i elektronicznym, zdalnego sterowania do wprowadzenia taśmy do prasy i 8-wierszowego alfanumerycznego terminala operatorskiego.
Korzystając z wstępnie zaprogramowanych menu, można uzyskać dostęp do programowania wszystkich zadań związanych z ruchem i synchronizacją.
Oprogramowanie zapewnia maksymalną wygodę użytkowania operatorowi, który wprowadza czysty tekst w postaci danych produkcyjnych, takich jak wysokość i prędkość. Różne zaprogramowane poziomy użytkowania i wyświetlania wyświetlane są w obu polach: trybie pracy i parametryzacji maszyny. OPTIMASTER® łączy zarządzanie absolutną synchronizacją z prasą (ADA) z pełną synchronizacją linii podawania (PFS).

Sterowanie podajnika DIMECO za pomocą SYSTEM SIMOSTAR®

Opracowany wspólnie z inżynierami macierzystej firmy SIEMENS w Niemczech system SIMOSTAR® oparty jest na najnowszej technologii S7 SIMOTION D. Jest to w pełni cyfrowy serwo-sterownik obejmujący zarządzanie pozycjonowaniem, kamery elektroniczne, centralną jednostkę programującą (API) i komunikację PROFIBUS DP zawartą w jednym przypadku.
Dostępne we wszystkich krajach, o wysoce modułowej konstrukcji, kontrola ta jest bardzo ceniona przez inżynierów utrzymania ruchu.
Oprócz funkcji dostępnych w OPTIMASTER®, wszystkie wersje SIMOSTAR® umożliwiają programowanie poprzez tryb uczenia, programowanie cykli wielosezonowych o nieograniczonej liczbie osi regulacji oraz nadzór systemu monitorowania siły podawania PROFORCE.
Terminale są wielojęzyczne i obsługują znaki graficzne.

Sterowniki SIMOSTAR® odbierają modem umożliwiający zdalną naprawczą konserwację instalacji poprzez nasz serwis fabryczny.

System sterowania SIMOSTAR® 170 jest przeznaczony do konwencjonalnych systemów podawania do pras i cięcia wzdłużnego naszych linii. Jest on montowany w stałej szafce z niewielką konsolą kompaktową wyposażoną w monochromatyczny ekran dotykowy TFT 5.7 “. Ponadto konsola może być montowana na podstawie lub podwieszana.
System sterowania SIMOSTAR® 370 przeznaczony jest do nadzoru najbardziej skomplikowanych instalacji. Ma rozszerzoną pojemność pamięci pozwalającą na zarządzanie najbardziej wyrafinowanymi zastosowaniami cięcia lub elastycznymi liniami formującymi FLEXILINE.
Przyjazny dla użytkownika interfejs człowiek-maszyna oparty jest na zawieszanym na zawieszeniu terminalu graficznym TFT 12.1 “z kolorowym ekranem dotykowym, działającym w systemie Windows CE, opracowanym w języku operatora, umożliwiającym łatwy dostęp do wszystkich danych technicznych dotyczących produkcji i konserwacji.

Sieć ETHERNET z protokołem TCP / IP umożliwia połączenie z centralnym serwerem biznesowym. Umożliwia wymianę detali części w formacie CSV. Sieć PROFIBUS DP umożliwia połączenie wszystkich elementów linii zasilającej i danych pomiędzy wszystkimi częściami linii: panelem operatorskim, zmiennikiem częstotliwości, zdalnymi wejściami / wyjściami, PLC itp.

Wspólne połączenie z prasą.

Korzystając z SIMOSTAR®, inżynierowie DIMECO  mogą, na życzenie, opracować z wybranym dostawcą prasy bardzo wygodny wspólny terminal dla operatora linii podającej, ułatwiając pracę operatora i wspólne połączenie dwóch urządzeń.

Kamery IEC.

W połączeniu z jednym z elementów sterujących DIMECO, elektroniczne krzywki umożliwiają pełną synchronizację funkcji podawania z funkcją cięcia, ale także, dzięki najnowszym innowacjom, zapewniają pełną synchronizację prędkości linii, płynną pracę i bezpieczeństwo prasy, narzędzia i produkcji.

Programowanie poprzez tryb uczenia znacznie ułatwia pracę operatora.
Kamery są również programowalne za pomocą terminala podającego i powiązane z programem części (z wyjątkiem ECODRIVE 2).

Optymalizacja prędkości ADA.

Dzięki funkcji ADA, dla każdego posuwu, przyspieszenie, zwalnianie i maks. wartości prędkości urządzenia linii podajacej są automatycznie dostosowywane, tak aby skok dostosowywał się do dostępnego kąta. Uderza się w materiał, a pasek delikatnie przesuwa się niezależnie od prędkości cięcia, a synchronizacja z prasą jest idealna. Długość pętli można skrócić.

SAP aktywne funkcje bezpieczeństwa podawania do prasy.

Ta opcja związana z elektronicznymi kamerami chroni narzędzia i prasę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez zdarzenia operacyjne lub fałszywe operacje, oszczędzając w ten sposób dużo czasu i pieniędzy. Te funkcje bezpieczeństwa nie zastępują zatwierdzonego systemu bezpieczeństwa prasy lub poszczególnych czujników. Są one dodatkowe i tworzą interfejs z podajnikiem. Opcja SAP umożliwia zarządzanie 4 lub 10 kontrolami bezpieczeństwa (pitch, wyrzucanie, sterowanie pilotem itp.).

W oparciu o przetwornik piezoelektryczny IMCO zamocowany do ramy prasy, PROFORCE umożliwia monitorowanie siły cięcia w celu ochrony prasy i narzędzi. Ten nadzór pozwala na przykład określić częstotliwość ostrzenia narzędzi. Progi są programowalne przez terminal podajnika i powiązane z programem części.

MICROPRO
System MICROPRO®: Połączenie 2 maszyn w jednym dla oszczędności miejsca od 40 do 50%, bez dodatkowej inżynierii i specjalnego montażu.

Rozwiązanie MICROPRO® jest idealne do grubości taśmy powyżej 1 mm i ograniczeniem maksymalnym skoków prasy, ograniczonym posuwem do około 800 mm. Jest zarezerwowany dla materiałów bez, dla których nie maja wpływu mikro zarysowania materiału.

Stosowany w systemach krótkich architektur (3 w 1), bez pętli lub z tylną pętlą.

Napęd i dokładność

Napęd silnika prostownicy zastąpiono silnikiem bezszczotkowym o dużych rozmiarach.
Może być powiązany z cyfrowymi sterownikami OPTIMASTER® i SIMOSTAR®.
Wszystkie podajniki prostownic DIMECO są standardowo wyposażone w czujnik pomiaru podawania taśmy (CRM), aby zapewnić taką samą dokładność podawania, jak same podajniki (± 0,05 mm). Stkoki osiągały zakres od 100 do 150 cpm, dla max. prędkość od 30 do 50 m / min.

Efektywne zwolnienie rolek dociskowych pozwoli na prawidłowe działanie pilotów progresywnego narzędzia tnącego. We wszystkich urządzeniach MICROPRO® podstawowe funkcje zwalniania zapewniają pneumatyczne (POR) lub hydrauliczne (PORHyD) sterowanie do podnoszenia rolek trakcyjnych i zerowego ustawienia momentu obrotowego silnika.
Dzięki opcji (PIN) ostrzejsze uwalnianie jest zapewnione przez częściowe otwieranie górnej części głowicy za pomocą dwóch siłowników hydraulicznych sterowanych przez serwonapędy.
W przypadku bardziej delikatnych aplikacji (paski HLE) zostanie zastosowane cyfrowe zwolnienie serwa (PIN-A).
W tej konfiguracji cylindry otwierające głowicę są zamontowane na mimośrodowym wale napędzanym przez serwomotor. Wszystkie parametry zwolnienia są następnie programowalne.
Podajniko-prostowarka MICROPRO® korzystają z większości opcji oferowanych dla poszczególnych prostownic lub podajników.

 

Zapytanie
Po więcej informacji prosimy o kontakt poprzez poniższy formularz. Dziękujemy.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

VIDEO
Udostępnij:Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail