Prostownice DIMECO | Prostowarki do blachy | Linie podawania do pras

Kontakt

Frydrychów 7/2, 48-370 Paczków
+48 77 433 94 45
+48 606 200 267
Ogólne informacje

Prostowarki do blachy (prostownice).Linie podające Dimeco.

Wybór prostownicy jest najtrudniejszym etapem w definicji linii podawania. Dokładna identyfikacja zakresu materiałów, które mają zostać wyprostowane, oraz zamierzonego stopnia prostowania pozwoli na wybór kluczowych parametrów konstrukcyjnych: liczby, średnicy i powłoki rolek, systemu regulacji rolek, itd. Wybór modelu prostownicy jest wynikiem złożonego kompromisu pomiędzy zakresem wymaganego zakresu działania (grubości materiału …), zamierzoną płaskością i kosztem sprzętu, jaki chcemy do tego użyć.
Z tego powodu DIMECO opracowało asortyment ponad 80 prostownic, aby poradzić sobie z różnymi problemami klientów, dla taśm o grubości od 0,05 mm do 10 mm, o szerokości do 2000 mm i przekrojach do 8000 mm2. Maksymalna prędkość prostowania wynosi standardowo do 50 m / min.

Dla wszystkich materiałów.

Prostownice DIMECO można wyposażyć w urządzenia przystosowane do pracy z metalami o wysokiej granicy plastyczności lub odwijaniem delikatnych materiałów (wstępnie polakierowane, miedziane, lustrzane wykończenie aluminium …).

Proste wprowadzenie taśmy.

Wprowadzenie paska taśmy do prostownicy, a następnie do podajnika może być długotrwałe i niebezpieczne. Wszystkie prostownice DIMECO są dostarczane z regulowaną boczną prowadnicą taśmy po stronie wejściowej i rolkami podporowymi po stronie wejścia i wyjścia. Opcjonalnie można je wyposażyć w urządzenie do obcinania krawędzi z 1, 3 lub 4 ruchami (wzmocnione dla grubych pasków) oraz z symetryczną prowadnicą paska regulacyjnego obsługiwaną ręcznie lub za pomocą silnika.
Aby ułatwić przenoszenie nowego paska z prostownicy do podajnika, oferujemy opcjonalnie szereg prostych lub przegubowych stołów (TSF).

Łatwa regulacja prostownicy.

Standardowo, dzięki prostemu spojrzeniu na dużą tarczę, operator może zobaczyć swoje ustawienia penetracji z dokładnością do 1/10 mm. Dzięki sterowaniu za pomocą silnika (RMA) wszystkie parametry prostowania można zapamiętać w programie części dostępnym z terminala podajnika. Możliwe będzie również automatyczne zmienianie parametrów prostowania zgodnie ze średnicą cewki taśmy. Rolkę korekcyjną (RCM) można zainstalować po stronie wyjściowej prostownicy, aby umożliwić korektę cewek odwijających się od spodu.

Minimum obsługi przy naszych prostownicach.

Konserwacja prostownicy jest zmniejszona dzięki zastosowaniu łożysk z uszczelnionym dożywotnią lub scentralizowanym smarowaniem (manualnym GCM lub automatycznym GCA).
Tam, gdzie stosowane są materiały o estetycznym wyglądzie, konieczne jest regularne czyszczenie rolek prostownicy. DIMECO oferuje opcję otwierania głowicy “krokodyl” sterowaną pneumatycznie (DRP-VS) lub hydraulicznym (DRH-VS) w zależności od modelu. W prostownicach typu kołyskowego, nadmiar suwu wystarcza, aby umożliwić łatwe czyszczenie rolek.

Szybkie przezbrojenie prostownicy, lini podającej do prasy.

Konfiguracja “PITSTOP” pozwala na wprowadzanie i cofanie taśmy bez ingerencji manualnej i umożliwia automatyczną regulację wszystkich parametrów maszyny podczas wybierania części z menu listy produkcyjnej. W połączeniu z rozwijaczem i podajnikiem DIMECO, prędkość prostownicy jest automatycznie dostosowywana do prędkości tłoczenia i prędkości podawania przez podajnik.

Jeśli wybrano linię z pętlą, zarządzanie pętlami jest zapewniane przez specjalne urządzenie sterujące podłączone do prostownicy. To urządzenie musi być dostosowane do rodzaju rozwijanego materiału. Wszystkie prostownice DIMECO są dostarczane z urządzeniem sterującym pętlą. Dostawa obejmuje również naprężenie taśmy i koniec wykrywania taśmy.
Standardowo lub opcjonalnie w zależności od modelu, informacje mogą być również zbierane za pomocą czujnika ultradźwiękowego, który zapewnia bezstykowy pomiar pionowego położenia paska. Prędkość linii można następnie regulować bardziej efektywnie i dokładniej, zapobiegając przestojom prostowników. Gdy między urządzeniem do przepłukiwania i prostownicą zapewniona jest pętla, sterowanie pętlą będzie sterowało zmiennym rozkładaczem prędkości.

 

 

Techniczne
Geometria

Geometria urządzenia, w szczególności równoległość rolek, jest niezbędna do osiągnięcia optymalnego prostowania. Nasze ramy, zbudowane z odlewów żeliwnych, są obrabiane na precyzyjnych centrach obróbczych. Rolki są prowadzone przez łożyska igiełkowe o małym luzie i unieruchamiane poprzecznie przez łożyska igiełkowe wzdłużne lub łożyska kulkowe. To daje nam możliwość stania się wiodącym producentem tych maszyn w Europie. Szczególną uwagę zwracamy na produkcję rolek, które są hartowane, szlifowane i wiercone, aby zagwarantować maksymalną udarność i twardość 60 HRC na głębokości 1,5 mm.

Odpowiednie napędy

Maksymalna moc faktycznie przekazana do paska określa wydajność prostownicy. Wszystkie nasze prostownice mają wielkogabarytowe jednostki napędowe sterowane przez napęd o zmiennej prędkości i wyposażone w wskaźnik obciążenia.
W naszych konwencjonalnych jednostkach zasilane są tylko dolne rolki. W naszych jednostkach o najwyższej wydajności wszystkie rolki są zasilane.
Uzupełnienie rolek jest dostosowane do obrabianych materiałów. Standardowo są one szlifowane do Ra 0.4, ale mogą być również chromowane, superfizowane, szlifowane, pokryte poliuretanem lub TOPOCROM®

W przypadku jednostek zaprojektowanych do grubych lub bardzo szerokich materiałów, wszystkie rolki są obsługiwane przez od 1 do 7 rzędów rolek zapasowych – wspomagających, w zależności od szerokości.

Ergonomiczna kontrola

Wszystkie elementy sterujące prostownicy i jej akcesoria są zgrupowane w jednym punkcie. W zależności od określonego kierunku przesuwu paska, pulpit i wskaźniki regulacji przenikania będą ustawione po stronie operatora.
Te ostatnie mogą używać mocnego i ergonomicznego pilota zdalnego sterowania w celu ułatwienia operacji wprowadzania taśmy. Elementy sterujące odwijacza można również zgrupować w sterowniku prostownicy.

Niezależna regulacja rolek w prostownicy

Mają one od 5 do 11 rolek prostujących o średnicy od 40 mm do 100 mm w zależności od modelu. Jest to najbardziej uniwersalna konstrukcja.
Penetracja jest regulowana na 2, 3 lub 5 rolkach. Pozwala to uzyskać najlepsze ustawienie dla każdego użytego materiału.

Prostownice typu CRADLE

Bardzo dobrze nadają się do szerokich cewek. Mają od 9 do 21 rolek prostownicy o średnicy od 30 mm do 100 mm w zależności od modelu. Ta konstrukcja jest mniej uniwersalna, ponieważ oferuje tylko 2 punkty regulacji. Pozwala to jednak na zainstalowanie dużej liczby rolek prostowarki, aby mieć szerszy zakres zastosowania.

2 lub 4 rolki napędowe

Umieszczone przy wejściu do prostownicy umożliwiają wprowadzenie taśmy. Wszystkie prostownice DIMECO są wyposażone w rolki napędowe po stronie wejściowej z pneumatycznym lub hydraulicznym zwolnieniem cylindra. Nasze niezależne prostownice walcowe są standardowo wyposażone w rolki napędowe po stronie wyjściowej prostownicy. Ułatwiają regulację urządzenia podczas pracy z delikatnymi lub estetycznymi materiałami wykończeniowymi.

Prostownice do materiałów cienkich lub materiałów magnetycznych

Prostowniki te są przeznaczone do prostowania cienkich materiałów (od 0,15 mm w górę). Bardzo dobrą jakość prostowania zapewnia duża liczba rolek prostownicy o małej średnicy, utrzymywanych w kołysce regulowanej za pomocą kółek ręcznych. W niektórych modelach walce prostujące są montowane w usuwalnych kasetach, aby ułatwić czyszczenie. Rozsądny dobór akcesoriów i opcji będzie miał duży wpływ na czas zmiany produkcji i bezpieczeństwo operatora.

Sterowanie
DIMECO jest jedynym producentem na świecie oferującym gamę 4 standardowych cyfrowych sterowników, opracowanych wspólnie z największymi na świecie producentami podzespołów elektronicznych.

Kontrola cyfrowa jest mózgiem linii podającej. Pozwoli to zoptymalizować działanie różnych maszyn i komunikuje się z pozostałymi częściami linii podawania. Terminal jest głównym składnikiem interfejsu człowiek-maszyna.
Wybór sterowania będzie dokonywany zgodnie z rozmiarem, liczbą i złożonością różnych elementów linii cięcia (rozwijarki, prostownicy i innych peryferii). Uwzględniony zostanie również wymagany stopień automatyzacji i komunikacji oraz dostępny budżet klienta.
Będziesz w stanie znaleźć system, który pasuje do twojej aplikacji spośród czterech dostępnych kontrolerów: ECODRIVE 2, OPTIMASTER, SIMOSTAR SYSTEM, SIMOSTAR170 PF.

O firmie
Założona w 1967 roku firma DIMECO ALIPRESSE jest dziś europejskim liderem w dziedzinie linii podawania blach z kręgu stalowego.

Dzięki ponad 50 maszynom i 200 opcjom i akcesoriom, które umożliwiają zbudowanie ponad 5000 różnych konfiguracji, masz pewność, że znajdziesz w DIMECO urządzenie, które idealnie pasuje do Twojej aplikacji.

Zapytanie

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Udostępnij:Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail