Ventor o (r)ewolucji w przemyśle. Odcinek 2. Remigiusz Hermann | Weil technology | VENTOR kompleksowe rozwiązania do plastycznej obróbki blachy.
19/04/19

Ventor o (r)ewolucji w przemyśle. Odcinek 2. Remigiusz Hermann | Weil technology

Ventor o (r)ewolucji w przemyśle.

Ventor o (r)ewolucji w przemyśle. Odcinek 2. Remigiusz Herman | Weil technology

W drugim odcinku możemy się dowiedzieć więcej o technologi laserowego spawania, ponieważ naszym gościem jest nasz długoletni współpracownik: Remigiusz Hermann z firmy WEIL Technology. Remigiusz posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie dotyczącym technologi laserowej. Pracuje w firmie niemieckiej WEIL już ponad 10 lat i tym doświadczeniem dzieli się z Państwem w tym odcinku naszego programu “Ventor o (r)ewolucji w przemyśle”

Remigiusz jest naszym głównym wsparciem na rynku polskim, ale odpowiada również za rynki europy wschodniej. Przed naszą kamerą jest już nie pierwszy raz. Dzisiaj opowie nam o tym, który rynek jest dla niego najlepszy, dla kogo jest spawanie laserowe. Ale pojawią się również pytania o to jak długo amortyzuje się inwestycja w spawanie laserowe.

#WeilEngineering jest niemieckim producentem maszyn do spawania laserowego.

W Polsce zrealizowaliśmy wiele projektów, głównie w branży produkcji części samochodów osobowych i ciężarowych. Na naszej liście referencji znajdują się takie firmy jak: Tenneco Automotive Polska, Winkelmann Automotive, Magneti Mareli czy Tru-Flex.

Na wdrożenie spawania laserowego, każdy moment jest dobry – mówi Remigiusz, nie ma złych momentów na inwestycje w tego typu inwestycję. Nie chodzi o to, że jest moment niewłaściwy, kryzys. Inwestycja w spawanie laserowe, w oparciu o wieloletnie statystyki w projektach firmy Weil Engineering, zwraca się w okresie od roku do maksymalnie dwóch lat. W takim okresie można liczyć na amortyzację takiego projektu, dotyczącego spawania laserowego.

W Polsce nasi klienci potwierdzili nam, że inwestycja spawania laserowego zwróciła się do 24 miesięcy. Tylko jedna inwestycja amortyzowała się 3 lata. Jeden z naszych klientów zamortyzował swoją inwestycję w automatyczną linię spawania laserowego w okresie 18 miesięcy, a inwestycja dotyczyła kilka milionów euro. To są fakty przedstawione przez naszych klientów, które możemy potwierdzić konkretnymi referencjami. Zachęcam tym samym do zapytań o referencje i do wizyt referencyjnych.

Kto najczęściej inwestuje w spawanie laserem i dlaczego?

Nie ma reguły w doświadczeniach firmy z Niemiec, ale najmocniejszą branżą jest automotive, czyli produkcja części do samochodów, która inwestuje głównie z powodów wysokiej wydajności możliwej do uzyskania procesem spawania laserem oraz wysokiej jakości wykonania. No i oczywiście cost reductions branży samochodowej, o który muszą mocno dbać dostawcy części samochodowych. Producenci części muszą ograniczać koszty wykonania w każdym roku. Więc wyzwanie przed nimi jest bardzo duże, a my jesteśmy w stanie im pomóc w osiągnięciu tego celu.

Oprócz tej branży, głównym odbiorcą jest przemysł AGD, w którym firma WEIL ma wiele referencji, głównie wśród liderów rynku. W Polsce nasze #Ventor referencje znajdują się między innymi w firmie Indesit, Electrolux oraz Bosh&Siemens.

Kolejną branżą interesującą się mocno spawaniem laserowym, głównie zwijania i spawania rur laserem są producenci rur kominowych, ze stali nierdzewnej. W Polsce mamy coraz więcej referencji w tej branży. Nasze rozwiązania znajdziecie państwo wśród liderów branży. Najistotniejszym parametrem wyboru nas jako dostawców są: możliwość zwinięcia i pospawania (jako jedyni na rynku światowym) rury o średnicy FI60 mm, dostarczeniu kompleksowego rozwiązania w kompaktowej wersji urządzenia. Jakość wykonania rur (bez zbędnej obróbki) no i na koniec, rzecz najważniejsza. Sprawny, profesjonalny serwis wykorzystujący metody znane z Przemysłu 4.0 – są to rozwiązania bardzo elastyczne, które umożliwiają produkcję różnych średnic i długości rur bez zmiany oprzyrządowania, jesteśmy w stanie wykonać rurę o długości 1 metra w czasie niespełna 18 sekund  – dodaje Hermann.

Z perspektywy ostatnich lat najdynamiczniej rozwija się rynek w Polsce oraz Czechach.

Są to rynki chłonne na nowe technologie w przemyśle. Bardzo otwarte i najdynamiczniej rozwijające się. Weil zauważa duży wzrost inwestycji w spawanie laserowe. Zauważalne jest przesunięcie zakładów produkcyjnych z zachodu europy do Polski ale również firmy rodzime w kraju inwestują coraz więcej, dzięki dotacją z Uni Europejskiej. Firmy z Polski są bardzo odważne, dynamiczne w swoich działaniach.

Opole ze względu na prężnie działającą strefę ekonomiczną, sprzyjające władze, stało się centralnym punktem na mapie nowych inwestycji, głównie w branży automotive. Zauważamy dużo nowych inwestycji, a Ci którzy już tutaj są, rozpoczynają rozbudowę swoich zakładów produkcyjnych. To z kolei sprzyja lokalnym biznesom, które mogą rozwijać się przy tych większych firmach z kapitałem zagranicznym.

Już wkrótce więcej rozmów z naszymi kolejnymi gośćmi, tymczasem zachęcam do oglądnięcia tego materiału.

Serdecznie pozdrawiam, Przemysław Kamiński 

 

Jeśli chcesz nas śledzić w social mediach, to zapraszamy tutaj:

Zachęcamy do subskrybcji naszego kanału, a poza YT znajdziecie nas również tutaj:

Facebook: https://www.facebook.com/VENTORpl/

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/vent

Twitter: https://twitter.com/VENTOR_pl

Instagram: https://www.instagram.com/ventor_pl/

Jako firma, jesteśmy w stanie dostarczyć dla Państwa kompleksowe rozwiązanie do produkcji Państwa produktów w dziedzinie plastycznej obróbki blachy.

Skontaktuj się z nami:

Tel. +48774339445

E-mail: info@ventor.pl

W: www.ventor.pl

 

 

 

Udostępnij:Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
Aktualności , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,