Najlepsze rozwiązanie dla producentów kominów z blachy czarnej, spawanej laserowo.
Najlepsze rozwiązanie dla producentów kominów z blachy czarnej, spawanej laserowo.
Posiadamy w Polsce wiele realizacji na rynku producentów kominów, gdzie z naszych rozwiązań korzystają liderzy rynku. Dotychczasowo główne nasze realizacje skupiały się na blachach od 0,4 do 1,0 mm grubości i materiale kwasoodpornym czy blachach ferrytycznych.
Natomiast dzisiaj pragniemy skupić Państwa uwagę na urządzeniach, które są przeznaczone do innego zakresu rynku produkcji kominów, tzw. przyłączy kominowych lub przyłączy kominkowych.
Blachy czarne to rynek mniejszy, lecz bardzo popularny, ze względu na dużą sprzedaż kominków i innych źródeł ciepła, jakie wykorzystujemy do ogrzewania w swoich domach.
Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji zamówienia dla naszego klienta w Polsce i postanowiliśmy napisać o tym sprawdzonym i równocześnie bardzo wydajnym rozwiązaniu z naszej oferty. Takie gniazdo produkcyjne składa się z zwijarki oraz urządzenia spawającego.
Zakres działania tego rozwiązania obejmuje następujące rury kominowe:
- Średnice rur od 120 do 400 mm
- Długość rur od 150 do 1250 mm
- Grubość materiałów od 0,4 do 2,0 mm
- Materiały możliwe w obróbce: blacha czarna, blacha kwasoodporna, blacha ocynkowana, stopy aluminium
Linie takie są skierowane głównie do klientów, którzy w sposób wydajny i półautomatyczny chcą produkować przyłącza kominowe w swojej firmie.
Dlaczego to rozwiązanie jest najlepszym wyborem na rynku?
- Posiada możliwość automatycznego podawania arkuszy do zwijarki bez udziału operatora
- Posiada możliwość podłączenia bezpośredniej produkcji z kręgu blachy
- Potrzebujemy tylko jednego operatora, który obsłuży nam 3 maszyny: zwijarkę, spawarkę oraz obróbkę końców
- Urządzenie spawające nie wymaga oprzyrządowania i wybacza wiele błędów w złożeniu zwijanej rury, posiada możliwość spawania rur w zakresie od 150 do 1250 mm oraz średnic od 80 do 400 mm. A co najważniejsze operator nie ma wpływu na jakość produktu
- Linia ta pracuje w czasie cyklu 30 sekundowym, co pozwala jednemu operatorowi pracę na 3 maszynach w tym samym cyklu, może odebrać zwiniętą rurę na zwijarce dwuwalcowej, załadować ją do maszyny spawającej wzdłużnie laserem oraz przekazać ją do kolejnej stacji służącej do obróbki końcówki rury
Właśnie takie rozwiązania są wybierane przez naszych klientów. Jeśli jednak potrzebujecie Państwo rozwiązania bardziej zautomatyzowanego, oczywiście takie też posiadamy w swojej ofercie.
Najważniejsze zalety prezentowanego rozwiązania:
- Szybkie czasy cyklu
- Szybkie przezbrojenie pomiędzy produktami
- Brak wpływu operatora na jakość produktu
- Bezpieczne dla osób pracujących na urządzeniu, praca w komfortowych warunkach