KleenCut – Technologia cięcia oparta na podpartych nożycach

KleenCut to automatyczny system szybkiego cięcia zapewniający cięcie praktycznie bez zadziorów, które zwykle wymagają dodatkowych operacji wykończeniowych.

KleenCut – Technologia cięcia oparta na podpartych nożycach

KleenCut to technologia cięcia oparta na podpartych nożycach. Metoda KleenCut™ wykorzystuje narzędzia, które są zeszlifowane, by pasować zarówno do średnicy zewnętrznej jak i wewnętrznej rur. Narzędzia wewnętrzne, przebijaki, oraz zewnętrzne, matryce, są rozdzielone na dwie sekcje i otaczają docinane rury z każdej strony. W ofercie Ventor znajdziecie więc Państwo : Haven KleenCut™ model serii 600, który jest przeznaczony dla elementów o grubej ściance i małej długości oraz Haven KleenCut™ model serii 700 wykorzystujący proces cięcia, który automatycznie odcina precyzyjne długości rur.

KleenCut to automatyczny system szybkiego cięcia zapewniający cięcie praktycznie bez zadziorów, które zwykle wymagają dodatkowych operacji wykończeniowych. Cięcie wykonuje się przez ścinanie w poprzek płaszczyzny detalu i nie powodując strat materiałowych. Technologia ta jest idealna do rur ciągnionych przez trzpień lub rur o równoważnej tolerancji wymiarowej, ale jest również stosowana w rozwiązaniach spawanych. Rura jest oparta na dwóch zewnętrznych pierścieniach matrycy i wewnętrznym zespole stempla, które tworzą płaszczyznę ścinania. Połowa zestawu narzędzi jest nieruchoma, a druga połowa porusza się zarówno pionowo, jak i poziomo. Gdy surowa rura znajduje się na swoim miejscu, ruchome nożyce boczne oddzielają rurę od strony nieruchomej. Cykl ten powtarza się dla całej długości nieobrobionej rury, a następnie kolejny element jest automatycznie podawany na pozycję startową. Cięcie bez zadziorów zwykle nie wymaga końcowych operacji wykończeniowych, ale system można łatwo zintegrować z procesami wtórnymi, takimi jak frezowanie. System ten ma wysoką wydajność, tnąc do 5700 sztuk na godzinę z tolerancją długości cięcia +/-0,010 cala (+/-0,25 mm).

Metoda KleenCut wykorzystuje narzędzia, które są zeszlifowane, by pasować zarówno do średnicy zewnętrznej jak i wewnętrznej rur. Narzędzia wewnętrzne, przebijaki, oraz zewnętrzne, matryce, są rozdzielone na dwie sekcje i otaczają docinane rury z każdej strony. Gdy rura zostaje ustawiona w położeniu zapewniającym odpowiednią długość docięcia, system hydrauliczny przesuwa ruchomą sekcję narzędzi w kierunku pionowym i poziomym. Powoduje to nożycowe cięcie względem nieruchomej sekcji.

Kontakt z nami

Usługi serwisowe

SZKOLENIA
SERWIS TECHNICZNY
OPTYMALIZACJA PROCESU
MONITORING I ANALIZA
ORYGINALNE CZĘŚCI

Pliki do pobrania