Automatyczna linia do formowania końców rur EFM

Automatyczna linia do formowania końców rur „EFM” przeznaczona do formowania końców męskich i żeńskich rur kominowych jednocześnie idealne rozwiązanie dla produkcji rur prostych, kolanek oraz elementów trójników.

Automatyczna linia do formowania końców rur EFM

Struktura końcowego formowania rur EFM składa się z ramy, która posiada konstrukcje monolityczną ponieważ jest spawana elektrycznie i obrabiana maszynowo z obrabiarką, aby zagwarantować dokładność zespołu głowicy formującej. Na tej podstawie składane są i montowane trzy kompletne stacje z głowicami wstępnie rozprężającymi i rolkami formującymi do wykończenia profilu rury.

NOVATEC ENGINEERING produkcja i wykańczanie rur w branży HVAC.

Specyfikacja rury:

Zakres średnic Od 50 do 500 mm
Długość rurki 350-500-1000-1500 mm
Grubość Od 0,4 do 2 mm
Materiał Stal nierdzewna, stal miękka, ocynkowana, aluminiowana, miedź.
Typologia formowania MATRYCA NARZĘDZIA

Specyfikacja techniczna:

Produkt Męskie/żeńskie końce do produkcji rur kominowych
Średnice Ø60 -400 mm
Grubości 0,4- 0,8 mm
Długość Od 350-500-1000 mm
Materiał  Stal nierdzewna ferrytyczno-austenityczna, ocynkowana
Zasilanie Elektryczne: 400V ± 5% 50Hz

Pneumatyczne: 6 barów

Kolor RAL 5017/7035; inny kolor jest możliwy za dopłatą

Etapy składania trzech stacji z głowicami.

  • PIERWSZA STACJA:
    Mechaniczny system ekspansji sektorów, służy do utrzymywania pracy powłoki podczas procesu roboczego. Mamy tutaj ruch hydrauliczny z mechaniczną regulacją skoku. Sektory matryc mechanicznych obracają się na osi. W tym procesie, dwa końce powłoki pracują i zostają utworzone w tym samym czasie, a dwie głowice rozszerzające, pracują w pozycji poziomej. Wstępna ekspansja występuje po stronie żeńskiej. Każdy rozmiar średnicy wymaga dedykowanego, specjalistycznego oprzyrządowania. Rura będzie podtrzymywana przez dedykowany plastikowy system podparcia, oczekując, że dwie rozszerzające się głowice, przesuną się w kierunku krańców rury. W celu wprowadzenia rury do maszyny formującej i uwolnienia rury po procesie, zastosowano osiowy automatyczny ruch głowic.
  • STACJA DRUGA:
    W tej stacji znajduje się zestaw rolek formujących, jeden w dolnej pozycji, a drugi w górnej pozycji. Rolki te wykańczają we właściwy sposób wstępnie rozszerzony profil żeński po jednej stronie rury, poruszając się w górę i w dół z różną zmienną prędkością.
  • STACJA TRZECIA:
    W tej stacji znajduje się zestaw rolek formujących, jak w drugiej stacji, które formują profil męski po przeciwnej stronie rury. Każda rura jest podtrzymywana przez plastikową podporę V dla prawidłowego pozycjonowania.

Kontakt z nami

Usługi serwisowe

SZKOLENIA
SERWIS TECHNICZNY
OPTYMALIZACJA PROCESU
MONITORING I ANALIZA
ORYGINALNE CZĘŚCI

Pliki do pobrania

Automatyczna linia do formowania końców rur EFM

Wkrótce