Spawanie laserowe bez użycia robotów. Bardzo wydajne maszyny 3D od WEIL Engineering.
14/09/18

Spawanie laserowe bez użycia robotów. Bardzo wydajne maszyny 3D od WEIL Engineering.

Spawanie laserowe w przemyśle jest kojarzone z optyką umieszczoną na ramieniu zrobotyzowanym, ale czy tak musi być❓

Otóż nie, ponieważ nowe rozwiązania, które są dostępne na rynku między innymi dzięki nowym rozwiązaniom firmy WEIL Engineering z Niemiec. Cela spawania laserowego używana jest głównie w spawaniu laserowym detali w przemyśle samochodowym, ale nie tylko. Jest to cela 3D wykorzystująca optykę i dodatkowe osie oraz narzędzia pracujące w kilku osiach do tego aby użyć lasera do cięcia i spawania w jednym narzędziu 💯💯💯

W celu radykalnego zmniejszenia wysiłku związanego z projektowaniem, skrócenia czasu przebiegu i kosztów montażu. Firma #weiltechnology opracowała elastyczną celę laserową, która otwiera nowe perspektywy projektowania i produkcji elementów. Wraz ze zintegrowanym i dodatkowym adaptacyjnym systemem obsługi możliwy jest montaż całych zespołów blach tłoczonych (3D) w jednej maszynie. Maszyna składa się z dwóch stacji, które można skonfigurować zgodnie z Waszymi wymaganiami produkcyjnymi.

Materiał w formie kręgów lub wykrojów jest cięty na elementy 2D na precyzyjnym stole zaciskowym i usuwany z procesu cięcia bezpośrednio przed separacją za pomocą robota. W rezultacie elementy mają teraz w 100% określoną orientację i są wolne od zedry i innych zanieczyszczeń, jakie występują w konwencjonalnych technikach cięcia.

W tym stanie są one podawane bezpośrednio do urządzenia spawalniczego (stacja 2) i zostają przyspawane do podzespołu. Rozładunek gotowego podzespołu, a także podawanie dodatkowych elementów z magazynku do podzespołu odbywa się również za pomocą małego “robota” manipulacyjnego (manipulator wieloosiowy). W porównaniu do produkcji sekwencyjnej eliminuje to potrzebę wykonywania procesów, takich jak sortowanie komponentów, logistyka, przygotowanie komponentów do procesu spawania (czyszczenia) i czujników pomiarowych do wykrywania położenia i orientacji. Co oszczędza nam kolejnych procesów, czas, a co za tym idzie Twoje pieniądze❗️

Dzięki programowaniu opartemu na CADCAM w każdej chwili możliwe są także zmiany lub korekty konturów cięcia.

Specjalną zaletą celi laserowej jest proces CutFusion:

Spawanie laserem. Wady i zalety.

Cięcie laserem oraz spawanie laserem w jednym mocowaniu i jednej maszynie. Niezwykle wydajne rozwiązanie i nowe technologie dla każdej z branż.

Elementy są tutaj obrabiane w jednym mocowaniu z następującymi etapami: cięcie – spawanie – cięcie – automatyczne podawania elementów dodatkowych – spawanie.

W ten sposób dwie opadające na pół półskorupy powstałe w procesie np. tłoczenia mogą być przycinane w jednym mocowaniu za pomocą procesu cięcia laserowego. W tym samym mocowaniu możliwe jest także ich zespawanie – wycięcie konturu otworu na spawanym elemencie – podanie gwintowanej tulei za pomocą zintegrowanego systemu obsługi – sczepienie i zespawanie tulei za pomocą lasera z drutem (metoda: spawanie laser z zimnym drutem) lub samego lasera. W tym przypadku położenie elementów lub wyciętych konturów dla podawania elementów i procesu spawania jest zawsze znane na każdym etapie procesu. Eliminuje to konieczność sensorycznej detekcji komponentu 3D dla procesu łączenia i wykrywania położenia kolejnych konturów cięcia dla podawania komponentów.

Spawanie detali laserem. Automotive

Cięcie laserowe detali w przemyśle samochodowym

Powoduje to skrócenie czasu obróbki, zapewnia znacznie wyższą dokładność elementów w porównaniu z sekwencyjnymi rozwiązaniami produkcyjnymi oraz maksymalną elastyczność w zakresie zmian lub adaptacji zmienionych tulei przez gotowe cykle obróbki.

Jeśli zainteresował Cię to rozwiązanie i chciałbyś dowiedzieć się więcej, tutaj link do KARTy PRODUKTu

Więcej informacji możesz uzyskać od naszego specjalisty w tej dziedzinie pod numerem telefonu: +48606200267 – Przemysław.Do usłyszenia!

Udostępnij:Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
Aktualności , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,