Dodatkowe wyposażenie automatycznych linii do cięcia blachy z kręgu

Profesjonalna obsługa blachy i narzędzi dzięki VENTOR. Elastyczne systemy produkcyjne i automatyzacja pras to nowoczesna gama produktów DIMECO.

Nożyce do blach

To serce linii cięcia. W zależności od sekcji, rodzaju obrabianych materiałów i wymaganej szybkości cięcia, dobierane są nożyce pneumatyczne, hydrauliczne lub mechaniczne. Jakość wykonania pozwoli na minimalny zadzior przy cięciu i ograniczy częstotliwość ostrzenia.

  • Ekonomiczne nożyce pneumatyczne zostały zaprojektowane do szybkiego i dokładnego cięcia cienkich i delikatnych metali: aluminium lub polerowanej stali nierdzewnej, miedzi, stali krzemowej itp. Są one ograniczone do odcinków mniejszych niż 650 mm².
  • Nożyce hydrauliczne są używane do cięcia ciężkich profili lub taśm o wysokiej granicy plastyczności. Mogą być wyposażone w docisk hydrauliczny.
  • Bardzo szybkie mechaniczne nożyce gilotynowe typu 1730 z wałem korbowym mogą osiągać prędkości do 200 obr./min. Przeznaczone są do włączenia w linie produkcyjne. Rama, przejrzysta pod ostrzami, umożliwia bezpośrednie układanie wykrojów bez przenośnika pośredniego.

Nożyce gilotynowe mechaniczne

Ścinanie końca blachy

Polecany do szerokich lub grubych blach, dodanie nożyc za prostowarką lub podajnikiem pozwala na całkowicie bezpieczne odcięcie końców blach. Nożyce pomagają skrócić czas zmiany produkcji: umożliwiają łatwiejsze wyjmowanie narzędzia tnącego oraz ułatwiają operacje przewijania i łączenia. Dostępne w szerokościach od 300 do 1525 mm.

Ścinanie końca blachy

Układarki

DIMECO oferuje ekonomiczną gamę (GL) prostych i skutecznych sztaplarek. Długość układanych półfabrykatów może sięgać 5 m, a szerokość regulowana do 2000 mm. Układarkę można uzupełnić o pneumatyczne urządzenie impulsujące (DDT). Stos budowany jest na jednym lub kilku stołach elewatorowych (TEX) wyposażonych w serwosterowanie do automatycznego układania na stałym poziomie.

Stoły do układania i podnoszenia

Nożyce do krawędzi i rozdrabniacze do złomu

Do ścinania skrawanego złomu budujemy pneumatyczne nożyce dźwigniowe 1708 oraz mechaniczne nożyce dźwigniowe 1716. DIMECO oferuje również nożyce do przycinania krawędzi typu 1735 oraz nawijarki do złomu z napędem silnikowym.

Rozdrabniacze do złomu

Pneumatyczny zacisk podawania P/A

DIMECO Alipresse, od 20 lat dystrybuuje produkty amerykańskiego producenta P/A Industries. Pneumatyczne podawanie P/A 1623, zapewnia dużą liczbę cykli przy ograniczonej konserwacji. Niedrogie, z prostą instalacją i szybką regulacją, ma wiele zastosowań w cięciu i specjalnych maszynach czy narzędziach. Może obsługiwać blachy o maksymalnej grubości 2,3 mm i szerokości 600 mm. Długość podawania nie może przekraczać 600 mm. Maksymalna wartość wynosi 360 Cpm. Dostępna jest szeroka gama opcji i akcesoriów.

Pneumatyczny zacisk podawania

Mechaniczny zacisk podawania

Szybki mechaniczny zacisk podawania typu 1621, doskonale rozwiązuje problemy podawania szybkich i półszybkich pras, dzięki prostocie jego regulacji, dokładności podawania oraz niezwykłemu poziomowi wydajności. Może obsługiwać blachy o grubości do 3 mm i szerokości 400 mm. Długość podawania nie może przekraczać 400 mm. Maksymalna prędkość wynosi 1200 Cpm z dokładnością podawania ± 0,025 mm.

Mechaniczny zacisk podawania

Kontakt z nami

Usługi serwisowe

SZKOLENIA
SERWIS TECHNICZNY
OPTYMALIZACJA PROCESU
MONITORING I ANALIZA
ORYGINALNE CZĘŚCI

Pliki do pobrania